Rowenta Servis Karabağlar Zor Anımda Yanımda Oldu!

Bugün size farklı bir konu anlatmak istiyorum. Biliyorsunuz biz erkeklerin en büyük sıkıntılarından biridir sakal traşı olmak, bazılarımız jilet kullanırken benim dahil olduğum grup traş makinesi kullanıyor. İş hayatının akışı içerisinde bakımını yapmayı unuttuğum Rowenta traş makinem geçenlerde beni yarı yolda bıraktı. Sabahın köründe jilet alabileceğim bir yerde olmadığından günüm mahfolmuştu. Onarım için gittiğim serviste bana bu makinenin detaylarından ve bozulmaması için yapmamız gerekenlerden bahsettiler. Bugün onları sizlere anlatmak istiyorum.

1- Traş Makinesinin Temizliğini Sağlamak
Arkadaşlar servisten aldığım bilgilere göre traş makinezinin temizliğini kullanım kılavuzundaki gibi yapamadığım zamanlarda bozulma riski çok fazlaymış. Özellikle her sabah sakal kesiminden sonra traş makinesinin içinin ve jiletlerinin iyice temizlenmesi gerekiyormuş. Makinenin içi temizlenmediği zaman içinde biriken daha önce kesilmiş sakallar, makinenin çalışmasını engelliyormuş hatta makinenin yanmasına kadar bir çok şeye sebebiyet verebiliyormuş. Temiz olarak tutulduktan sonra yıllar boyuncu bir şey olmayacağını söyledir.

2- Elektrik Hattı Ve Şarj Cihazı Kontrolü
Hepimizin yaptığı hataların başında geldiğine eminim. Şarja koyduğumuz traş makinesini daha sonra kontrol etmiyoruz. Şarj olduğu zaman kırmızı düğmesi yanan makineleri derhal şarj ile bağlantısını koparmamız gerekiyormuş. Özellikle elektrik hattından kaçaklar ya da yüklü voltaj gelmesi durumunda makinenin çok şansı yokmuş. Göz ardı ettiğimiz küçük bir makine olan traş makinesi belki de bütün evin yanmasına neden olabilecek nitelikteymiş. Servisteki arkadaşlar da makinemin bozulma sebebini şarj kontrolünü doğru düzgün yapmadığım için makinenin batarya kısmının şişmesine bağladılar. Aman dikkat arkadaşlar bu elektrikli makinelere dikkat etmek lazım.

3- Makinenin Bakımını Yapma
Ben traş makinesini aldıktan sonra açıkcası hiçbir zaman bakımını yapmadım, ilk aldığım gibi kullanmaya devam ettim. Ama özellikle Karabağlar’da geldiğim Rowenta Servis Karabağlar bana makinenin bakımının nasıl yapılacağını anlattılar. Bu bölgede iyi bir müşteri çevresi olduğunu öğrendiğim servis, bana her 18 ayda bir makinenin tüm kesici parçalarının değişmesi gerektiğini söylediler. Ayrıca söyledikleri şeyleri yaptığım da dahi makinenin bozulması halinde Rowenta Servis Karabağlar 1 tık uzağınızda. Açıkcası arkadaşlar uzun zamandır bir çok servise gittim ama bu arkadaşlar kadar ilgilisini görmedim. Bence numaralarını bir yere kaydedin.

Leave a Comment