Lüks Banyo Modelleri

Banyo tasarımlarında son dönemlerde revaçta olan lüks banyo modelleri, farklı ve birbirinden şık tasarımlarla göz dolduruyor. Lüks banyolar özellikle daha geniş banyolarda tercih edilebileceği gibi bazı küçük banyolarında lüks olarak tasarlandığı göze çarpmaktadır. Lüks banyo tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detay bu banyolarda kullanılacak olan renk seçimlerinin tam ve uygun olmasıdır. Özellikle bu tip banyolarda ışığın doğru kullanımı oldukça önemlidir. Bunun için asma tavanlı seçenekler değerlendirilebileceği gibi klasik bir banyo tasarımında farklı avize modelleri de tercih edilebilir. Lüks banyolar eğer modern bir tasarımla döşenecekse genel itibariyle siyah ve beyaz tonlarının harmanlanması ya da natürel tonlarla kombinlenen krem renginin öne çıktığı görülebilir.

Lüks banyo modelleri içerisinde dekoratif küvetler, jakuzi kullanımı gibi detaylar önem kazanmaktadır. Ayrıca bu banyolarda duvar kağıdı uygulaması da sık karşılaşılan bir yöntemdir. Bundan başka lüks banyolarda şömine kullanımı son yılların önemli dekorasyon tercihlerinden birisidir. Şöminelerin sudan etkilenmemesi için özel tasarım ürünler lüks banyolar için yapılmaktadır. Altın renginin ağırlıkta kullanıldığı lüks banyo seçeneklerinde gümüş ve diğer metalik tonlarda tercih edilmektedir. Siyah ve altın rengiyle harmanlanan bir banyo tasarımı oldukça lüks bir görüntü yakalanmasına yardımcı olmaktadır.

Lüks banyo modelleri içerisinde tercih edilecek olan diğer önemli bir hususta lavaboyla bütünleşen dolaplardır. Burada işlevsel kullanım olanakları öne çıkarken, lüks bir banyoda genellikle birden fazla lavabonun kullanıldığı görülmektedir.


Leave a Comment