Hanımların Dikkatine! Franke Fırınlarınız İçin Özel Servis Tavsiyem

Bugün sizlere Franke marka almış fırınımın başıma ne gibi işler açtığını anlatacağım. Hanımlar arasında geleneksel olarak ‘Altın Günü’ serimize devam ediyorduk. Toplanma sırası bana gelmişti ve kafamda misafirlerime ne gibi yemekler yapacağım konusunda planlar yapıyordum. Tüm planımın oluşmasının ardından alışverişimi yaptım ve eve geldim. Bugün yapacağım tüm yemeklerde fırın benim için büyük bir önem taşıyordu. Bu nedenle Franke marka fırınıma ilk olarak poğaça yapmak için gerekli olan malzemeleri attım. Ancak aradan dakikalar geçiyordu ve fırının ışığı yanmasına rağmen poğaçalar bir türlü pişmek bilmiyordu. Aradan bir saat kadar bir sürenin geçmesinin ardından dayanamadım ve fırının kapağını açtım. Ancak fırında herhangi bir sıcaklık belirtisi yoktu. Tekrar kapatıp açtım ve tekrardan denedim. Buna rağmen sonucunda aynı olduğunu gördüm ve hemen acil durum moduna geçtim. Öncelikle Franke Narlıdere servisini arayarak sorunu anlattım ve adresimi verdim. Ekipleri kısa süre içerisinde çoktan kapıda belirmişti.

Fırınların Sürekli Olarak ve Aşırı Yüksek Isılarda Devamlı Olarak Kullanılmaması Gerekmektedir
Ben sürekli olarak evimde misafir ağırladığım için fırınımı da sürekli olarak kullanırdım. Sadece misafir ağırladığımda değil, ev halkına yemek yaparken bile fırın büyük bir önem taşırdı benim için. Bu kadar yoğun ve sık kullanımı, fırınım kaldıramamış ve devreleri zarar görmüş. Fırının tamiratı için kollarını sıvayan ustalar, kısa bir süre sonra ben söylemeden fırını ne denli sık kullandığımı anladılar. Bu konuda ise fırını ideal kullanım şartlarında kullanmak gerektiğini belirtiler. Bu şekilde fırınımdan daha çok verim alabilir ve daha uzun ömürlü kullanabilirmişim. Ben de unutkan olmamdan dolayı, Franke Servis Narlıdere yetkililerinin önerilerini hemen bir kağıda not ettim.

Fırın Çalışırken, Çalışmaması Gereken Küçük Ev Aletleri
Fırının elektrik konusunda büyük bir harcama yaptığını ve büyük bir enerji kaynağına ihtiyaç duyduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle fırınla birlikte birtakım küçük ev aletlerinin kullanılmaması, hem küçük ev aletlerine hem de fırına büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu konuda ütü, tost makinesi, şofben ve yüksek enerji kaynağına ihtiyaç duyan her türlü alet, fırınla birlikte aynı anda kullanılmamalıdır. Aksi halde sigortaların atması ya da bu eşyalardan herhangi birinin zarar görmesi söz konusu olabilmektedir. Franke Servis Narlıdere yetkileri, bu konuda uyarılarını yapmalarının ardından fırının tamirine devam ettiler.

Fırının Üzerinde veya Çevresinde Eriyebilecek Maddelerin Olmaması Son derece Önemlidir
Fırınlar içerisindeki yiyecekleri çok yüksek ısılarda pişirmekte ve bu nedenle de çok fazla ısınmaktadırlar. Bu ısınma nedeniyle etraflarından bulunan her türlü madde eriyebilir ve hatta yanabilir. Ev hanımlarının bu konuda dikkatli olması son derece önemli bir konudur. Aksi halde fırının dış görünüşü ve eriyen eşyalar nedeniyle üzülmeleri söz konusu olabilmektedirler. Bu tür noktalarında altını çizen Franke Narlıdere servisi, tamiratın ardından fırınıma tekrardan kavuşmama ve “Altın Gün”ümüzün devam etmesine vesile oldular. Siz de profesyonel servis hizmetleri için anında Franke Servis Narlıdere ile iletişim kurabilirsiniz.

Leave a Comment