Yaratıcı Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyonunu farklılaştırmak isteyen birçok kişi yaratıcı salon dekorasyon fikirleri arasından seçim yapmaktadır. Yaratıcı bir salon tasarlayabilmek için kullanılacak birkaç yöntemle yorulmanıza gerek kalmadan salonunuzu bambaşka bir yer haline getirebilirsiniz. Yaratıcı salonlar için öncelikle işlevsel mobilyalar seçmelisiniz. Koltuk takımlarının yatak haline dönüşmesi veya bazalı olması, dolapların kapatılıp katlanabiliyor olması gibi fonksiyonel ürünler arasından tercih yapabilirsiniz. Bunun haricinde kullanılan aksesuarlar da yaratıcı bir solan için önemli detaylardır.

Yaratıcı salon dekorasyon fikirleri arasında en önemlilerinden birisi duvarlardır. Duvarlara koyulacak dekoratif aynalar, aplikler ya da hoş tablolarla dekorasyonunuzu oldukça orijinal bir hale getirebilirsiniz. Bundan başka genel dekorasyon konseptinize uygun olarak duvarlarınıza resim yaptırabilir ya da çıkartmalar yapıştırabilirsiniz. Bu tip çıkartmalar içerisinde oldukça yaratıcı fikirler içerenler bulunmaktadır. Doğru bir seçimle salonununda hoş bir ambiyans yakalamanız mümkün olacaktır.

Yaratıcı salon dekorasyon fikirleri arasında diğer önemli bir detayda perde kullanımıdır. Perdeleri farklılaştırarak salonunuzun havasını ciddi mana da değiştirebilirsiniz. Dantel ya da el örgüsü perdeler seçerek salonlarınızı daha otantik bir hale getirebilirsiniz. Aydınlatma seçenekleri de yaratıcı bir salon için önemli olacaktır. Spot kullanımıi LED’lerle yapacağınız bir aydınlatma ya da klasik bir seçenek salonunuzun havasını değiştirecek unsurlardır. Orta sehpa seçiminizde salon dekorasyonunuzda yaratıcı tarz için önemlidir. İşlevsel bir orta sehpa modeli ile salonun gustosuna ciddi bir katkı yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Sİz Yapın